Sekundární produkty a jejich využití

DDGS (Dried Distilled Grains with Solubles) – jedná se v úplném překladu o sušené lihovarské výpalky s rozpustnými složkami, které se používají jako krmivo v živočišné výrobě, nebo jako vstupní substrát při výrobě bioplynu (methanu) anaerobní fermentací. Výpalky jsou bohaté na zbytkové kvasnicové bílkoviny, minerály a vitamíny. Jsou velmi dobře stravitelné. Jedná se o velmi dobrý zdroj energie pro všechny druhy hospodářských zvířat, zejména pro přežvýkavce, prasata a drůbež.

Vznik DDGS

Výpalky vznikají jako vedlejší produkt destilace při tradiční lihovarské výrobě, ale i při moderní produkci vysoko oktanového paliva - bioetanolu. Kapalné výpalky, ze kterých se právě oddestiloval alkohol jsou vedeny na odstředivky, kde dochází k rozdělení kapalné fáze tzv. fugátu (tento je následně zahušťován na odpařovací stanici za vzniku sirupu) a tzv. koláče. Následně je důkladně promíchaná směs sirupu a koláče sušena za vzniku suchých lihovarských výpalků tzv. DDGS.

Využití DDGS

Suché lihovarské výpalky – DDGS nalézají využití zejména v zemědělské prvovýrobě jako substrát k přímému zkrmování hospodářským zvířatům, případně jako nedílná součást při výrobě krmných směsí, díky relativně vysokému obsahu dusíkatých látek.

BioethanolSekundární produkty Výkup komoditAktualityETHANOL ENERGY a.s.
Školská 118
285 71  Vrdy

Ič 255 02 492 

e-mail  info@ethanolenergy.cz


GPS nákladní vrátnice EEV
49°55'29.9"N 15°28'12.8"E

© 2012 - 2017, ETHANOL ENERGY a.s.

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu společnosti ETHANOL ENERGY a.s. zakázáno.